Weź udział!

Od początku procesu edukacji zaniedbywany jest w Polsce obszar umiejętności technicznych. Ta sama tendencja powielana jest na kolejnych szczeblach edukacji – w szkołach gimnazjalnych, licealnych i na studiach. Dostęp do pracowni wyposażonych w narzędzia oraz dostęp do wiedzy i umiejętności specjalistów jest bardzo ograniczony.

Nie można powiedzieć, że nic się nie zmienia, jednak pracownie szkolne, zaplecza techniczne dostępne są tylko w określonych godzinach pracy opiekunów i pod ich nadzorem.
Co w rzeczywistości sprowadza się do tego, że student zleceniodawcą, a technik wykonawcą.

Dlatego, już 3 rok z rzędu, robimy TECHkulturę! Projekt, który przybliża mieszkańcom Poznania kulturę pracy twórczej i rzemieślniczej. Pozwala też spróbować własnych sił w pracy z narzędziami!

Dodatkowe informacje na temat warsztatów realizowanych w ramach Projektu TECHkultura umieszczane są również w zakładce WYDARZENIA na naszym FanPage’u na Facebooku.

WARSZTATY ze STOLARKI // 2 edycje

warsztaty_stolarka

 

Na początek będzie trochę o drewnie, jego specyfice, jak się przygotować do pracy z drewnem, co trzeba o nim wiedzieć i jak go traktować 🙂 Drewno to naturalny surowiec, każdy jego kawałek to inna opowieść. Będzie też o tradycyjnych narzędziach, jak ich używać, jak o nie dbać, jak wybierać narzędzia do domowego warsztatu… I w końcu działanie! Od mierzenia, cięcia/docinania, po łączenie elementów, czyli praktyka!

Każdy z uczestników dowie się jak stworzyć nogi, potem oskrzynie i na końcu jak to wszystko połączyć. Stworzymy wspólnie Zakładowe taborety!

Koniecznie weź ze sobą wygodne ubranie bez luźnych i wiszących elementów i wygodne, pełne obuwie.

Vol.1
➡ KIEDY (dwa dni warsztatowe)
21.06 godz.14:00 – 17:30
22.06 godz.14:00 – 17:30
➡ ZAPISY: https://techkulturastolarka3.evenea.pl/
➡ KOSZT: 50 zł

Vol.2
➡ KIEDY (dwa dni warsztatowe)
26.06 godz.14:00 – 17:30
27.06 godz.14:00 – 17:30
➡ ZAPISY: https://techkulturastolarka3.evenea.pl/
➡ KOSZT: 50 zł

GRUPA: max 8 osób

Warsztaty poprowadzi Kamil Gręda, który zostawił studia i dobrze płatną pracę, dziś pracuje w stolarni. Drewno to jego wielka pasja. Sam o sobie mówi “drzewiarz z powołania”, bo interesuje go drzewo od momentu kiedy wykiełkuje, a nie tylko samo drewno. Od kilku lat intensywnie rozwija się w temacie obróbki drewna, ale też pogłębia wiedzę z innych obszarów 🙂 Uważajcie, bo może Was zarazić swoją pasją!

 


WARSZTATY z TAPICERKI // 2 edycje

tapicerskie

Jeśli chcesz rozpocząć swoją przygodę z tapicerką, to masz ku temu świetną okazję!
Na tych warsztatach dowiesz się jak używać narzędzi tapicerskich i czego potrzebujesz do pracy nad tworzeniem czy wymianą tapicerowanych mebli. Pokażemy ci różne materiały tapicerskie i opowiemy czym różnią się od innych. Na koniec samodzielnie stworzysz siedzisko na zakładowy taboret. Zdobędziesz nową wiedzę i umiejętności, a do tego sprawisz, że w Zakładzie przybędzie tak bardzo potrzebnych miejsc do siedzenia na wszelkich warsztatach czy akcjach. Ekipa z warsztatów ze stolarki przygotuje kilka podstaw pod taborety. A Ty zwieńczysz ich dzieło pod okiem fachowca!

Vol.1
➡ KIEDY (dwa dni warsztatowe)
25.06 godz.14:00 – 17:30
26.06 godz.14:00 – 17:30
➡ ZAPISY: https://techkulturatapicerka3.evenea.pl/
➡ KOSZT: 50 zł

Vol.2
➡ KIEDY (dwa dni warsztatowe)
28.06 godz.14:00 – 17:30
29.06 godz.14:00 – 17:30
➡ ZAPISY: https://techkulturatapicerka3.evenea.pl/
➡ KOSZT: 50 zł

GRUPA: max 8 osób

Warsztaty poprowadzi Mateusz Muszyński, który od lat działa w Zakładzie i opiekuje się pracownią tapicerską. Nauczył się podstaw na takim samym kursie jeszcze w miejscówce na Wawrzyniaka, a potem miesiącami sam się doszkalał. Dziś odnawia i tworzy meble oraz projektuje wnętrza. Ma anielski spokój i łatwość w przekazywaniu wiedzy.

 


WARSZTATY ze ŚLUSARKI // 2 edycje

spawanie

 

Poznasz podstawowe urządzenia do obróbki metalu – przecinarki, wiertarki oraz szlifierki. Nauczysz się totalnych podstaw spawania MMA (metoda 111), tak aby być w stanie łączyć metal i tworzyć proste projekty. Na koniec wykorzystując zdobyte umiejętności stworzysz drobną formę artystyczno-przestrzenną.

Vol.1
➡ KIEDY (dwa dni warsztatowe)
27.06 godz.14:00 – 17:30
28.06 godz.14:00 – 17:30
➡ ZAPISY: https://techkulturaslusarka3.evenea.pl/
➡ KOSZT: 50 zł

Vol.2
➡ KIEDY (dwa dni warsztatowe)
05.07 godz.11:00 – 14:30
06.07 godz.11:00 – 14:30
➡ ZAPISY: https://techkulturaslusarka3.evenea.pl/
➡ KOSZT: 50 zł

Warsztaty poprowadzi Paweł Janowski, pomysłodawca i współtwórca Zakładu. Szczególnie skupiony na dziale ślusarskim. Inwestuje w Zakład 100% swojej energii. Dba o kulturę techniczną Zakładu, solidną wiedzę oraz najlepsze dostępne maszyny i narzędzia. Największą pasją Pawła jest spawanie. Na ten moment ma nie tylko uprawnienia do wykonywania tego fachu >> uprawnienia spawalnicze Instytutu Spawalnictwa na metody 135, 138, 141, 142, 143, 145 👉 ale też sporą liczbę przespawanych godzin i nieprzespanych nocy.

 


OTWARTA SOBOTA 

otwarta_sobota2
Dwie soboty i dwa spotkania otwarte w otwartej zakładowej przestrzeni. Dobra okazja, żeby zobaczyć przestrzeń i dowiedzieć się jak funkcjonuje oraz jak można z niej skorzystać. 
Można przyjść, poznać ekipę, zobaczyć stanowiska. Można też zdiagnozować usterkę sprzętu, naprawić lampę, dowiedzieć się czegoś nowego?

Chcesz poznać ciekawych ludzi i spędzić kreatywnie sobotnie popołudnie?
Przyjdź koniecznie! Poznaj ZAKŁAD! Zostań na dłużej 🙂

➡ 1 TERMIN:  9.06 Poznański dzień Latawców
➡ Rejestracja

➡ 2 TERMIN:  wkrótce

WSTĘP WOLNY


3 Edycja Projektu TECHkultura realizowana jest dzięki wsparciu Miasto Poznań.